Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj
m (Odnawianie energii)
(Energia)
Linia 3: Linia 3:
 
[[plik:ee.jpg]]
 
[[plik:ee.jpg]]
  
Punkty energii ukazują stan fizyczny twojej postaci. Nie możesz [[prace|pracować]] cały dzień i całą noc, Twoja postać musi odnawiać energię, najczęściej w czasie snu w [[Hotel|hotelu]]. Im więcej pracujesz tym więcej potrzebujesz wypoczynku. Stan energii jest symbolizowany przez niebieski pasek, znajdujący się w górnej części okna gry. Maksymalnie można mieć 100 pkt. energii, jednakże Konto Premium [[Premium#Szybsza_regeneracja_si.C5.82|"Szybsza regeneracja sił"]] zwiększa tę ilość do 150 pkt. (a także zmienia kolor paska energii z niebieskiego na zielony). Ilość punktów potrzebnych do wykonania pracy wynosi:
+
Punkty energii ukazują stan fizyczny twojej postaci. Nie możesz [[prace|pracować]] cały dzień i całą noc, Twoja postać musi odnawiać energię, najczęściej w czasie snu w [[Hotel|hotelu]]. Im więcej pracujesz tym więcej potrzebujesz wypoczynku. Stan energii jest symbolizowany przez niebieski pasek, znajdujący się w górnej części okna gry. Maksymalnie można mieć 100 pkt. energii, jednakże Konto Premium [[Premium#Szybsza_regeneracja_si.C5.82|"Szybsza regeneracja sił"]] zwiększa tę ilość do 150 pkt. (a także zmienia kolor paska energii z niebieskiego na zielony).  
 
 
'''Światy 1-12:'''
 
* 10 minut: 2 punkty energii
 
* 30 minut: 6 punktów energii
 
* 1 godzina: 12 punktów energii
 
* 2 godziny: 24 punkty energii
 
 
 
'''Świat Arizona:'''
 
* 5 minut: 2 punkty energii
 
* 15 minut: 6 punktów energii
 
* 30 minut: 12 punktów energii
 
* 1 godzina: 24 punkty energii
 
 
 
  
 
Twoja postać regeneruje się o 3 punkty energii na godzinę, niezależnie od tego, czy pracuje, czy przemieszcza się. Po aktywowaniu funkcji premium regeneracja wynosi 4,5 punktów energii na godzinę. Nocowanie w [[hotel|hotelu]] czy [[Fort#Koszary|koszarach]] sprawia, że regenerujesz swoje siły szybciej, w zależności od klasy pokoju, który wybierzesz.
 
Twoja postać regeneruje się o 3 punkty energii na godzinę, niezależnie od tego, czy pracuje, czy przemieszcza się. Po aktywowaniu funkcji premium regeneracja wynosi 4,5 punktów energii na godzinę. Nocowanie w [[hotel|hotelu]] czy [[Fort#Koszary|koszarach]] sprawia, że regenerujesz swoje siły szybciej, w zależności od klasy pokoju, który wybierzesz.

Wersja z 18:20, 16 maj 2013

Energia

Ee.jpg

Punkty energii ukazują stan fizyczny twojej postaci. Nie możesz pracować cały dzień i całą noc, Twoja postać musi odnawiać energię, najczęściej w czasie snu w hotelu. Im więcej pracujesz tym więcej potrzebujesz wypoczynku. Stan energii jest symbolizowany przez niebieski pasek, znajdujący się w górnej części okna gry. Maksymalnie można mieć 100 pkt. energii, jednakże Konto Premium "Szybsza regeneracja sił" zwiększa tę ilość do 150 pkt. (a także zmienia kolor paska energii z niebieskiego na zielony).

Twoja postać regeneruje się o 3 punkty energii na godzinę, niezależnie od tego, czy pracuje, czy przemieszcza się. Po aktywowaniu funkcji premium regeneracja wynosi 4,5 punktów energii na godzinę. Nocowanie w hotelu czy koszarach sprawia, że regenerujesz swoje siły szybciej, w zależności od klasy pokoju, który wybierzesz.

Odnawianie energii

Energię można odnowić na 4 sposoby:

  • Poprzez awans postaci - w momencie osiągnięcia kolejnego poziomu postaci energia zostaje odnowiona.
  • Poprzez nocleg w hotelu - możemy skorzystać z hotelu w mieście i za odpowiednią opłatą zregenerować siły w jednym z dostępnych pokoi.
  • Poprzez nocleg w forcie - możemy skorzystać z koszar własnego lub sojuszniczego fortu i zregenerować siły w jednej z dostępnych sal.
  • Poprzez zakup energii za bryłki złota (niedostępne na światach 1-12), koszt - 18 bryłek.