Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jak stworzyć artykuł:

Dla ułatwienia spróbujemy napisać artykuł o mieście z nazwą Miasto Wiki znajdujące się na świecie 1.

  • Żeby utworzyć hasło trzeba posiadać konto na Wiki i być zalogowanym.
  • Wpisz w pasku przeglądarki
http://wiki.the-west.pl/wiki/S1: Miasto Wiki 

Pogrubiony tekst jest wpisywany zawsze, natomiast S1 oznacza numer serwera, na którym znajduje się miasto (dla Arizony i kolejnych stosujemy dalszą numerację - S13, S14 itd.), a niebieska nazwa jest po prostu nazwą miasta - jeśli miasto należy do koalicji i przed nazwą posiada jej przedrostek - NIE wpisujemy go. Miasto -TW- Miasto Wiki powinno zostać umieszczone pod nazwą Miasto Wiki.

  • Zostaniesz przekierowany na stronę artykułu. Kliknij w link “utworzyć tę stronę” i zostaniesz przeniesiony na stronę edycji artykułu UWAGA! Jeśli artykuł został utworzony już wcześniej, to zamiast strony tworzenia artykułu przekierowany zostaniesz na stronę artykułu. W takim wypadku upewnij się, czy poprawnie nazwałeś stronę (w pkt. 2). Jeśli tak, to upewnij się, czy artykuł jest o Twoim mieście, jeśli nie, to skontaktuj się z jednym z członków Teamu Wiki, którzy przeniosą artykuł na odpowiednią stronę. Jeśli tak, to prawdopodobnie oznacza, że ktoś już napisał o Twoim mieście. W takim wypadku możesz edytować stronę kilkając na link “Edytuj” nad artykułem.

Artykuł w edycji

Jeśli pisanie artykułu zostało rozpoczęte, ale nie ma możliwości dokończenia go w danej chwili, to dodajemy szablon W edycji. Spowoduje to dodanie do artykułu poniższego szablonu:


Ten artykuł jest w tej chwili w edycji. Aby zapobiec konfliktom prosimy nie edytować strony do czasu usunięcia tej wiadomości. Jeżeli trwałoby to zbyt długo, skontaktuj się z członkiem Wiki Teamu lub z użytkownikiem o nicku (Twój nick). Dziękujemy!


Użycie: {{W edycji|TwójNick}}

Kategoryzacja

Na końcu dodajemy kategorię, w zależności od tego na którym serwerze znajduje się opisywany przez nas świat. Po prostu dopisujemy na samym końcu:

[[Kategoria:Opisy miast/SX|Y]]
  • X to numer opisywanego przez nas świata (dla Arizony i kolejnych stosujemy dalszą numerację - S13, S14 itd.).
  • Y to pierwsza litera nazwy miasta (jeśli przed nią jest przedrostek np. z nazwą koalicji, to go ignorujemy - dla miasta -TW- Miasto Wiki, pierwszą literą będzie M.

JEST TO BARDZO WAŻNE, ARTYKUŁY BEZ KATEGORII SĄ USUWANE