Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

BgTop rozcestnik.png

Zadania
Od samego początku gry mamy możliwość wykonywania dodatkowych zadań, połączonych ze sobą i układających się w jedną historię.

Większość z nich możemy przyjąć w Saloonie, gdzie znajdują się zleceniodawcy, lecz są na mapie również lokalizacje, które musimy odnaleźć, gdzie znajduje się dany Zleceniodawca.

Warto pamiętać, że zleceniodawca nie koniecznie musi być postacią, również może to być lokacja, oraz nie zawsze musi się nam pojawić, niektórzy zleceniodawcy pojawiają się dopiero wtedy, gdy spełnimy pewne wymagania.

Przykładowo każda klasa postaci ma swojego własnego zleceniodawcę, oraz dany zleceniodawca pojawi się okresowo, tylko w danym przedziale czasowym.


BgTop rozcestnik.png

Zadania w praktyce
Aby przyjąć zadanie, po pierwsze musimy znaleźć danego zleceniodawcę oraz, co bardzo ważne, musimy być tam gdzie on.

Najczęściej są oni w Saloonie. Jeżeli Zleceniodawca jest gdzieś indziej, musimy go znaleźć sami.


KROK 1

Posłuży nam do tego minimapa Minimapaw.png Po kliknięciu na nią odnajdujemy dany sektor, w którym będzie nasz zleceniodawca. Jeżeli jesteśmy w dobrym sektorze to powinniśmy zobaczyć na mapie Wykrzyknikzlec.png, który pokazuje lokalizację zleceniodawcy.

KROK 2

Po kliknięciu na zleceniodawcę pojawią się szczegóły zadania. Aby je przyjąć, należy kliknąć Przyjmij.png, a jeśli chcemy je anulować, należy kliknąć Anuluj.png.

KROK 3

Kiedy już spełnimy wymogi zadania, to nad głową postaci pojawi się znak zapytania. Aby zakończyć zlecenie należy kliknąć Zakoncz.png.


BgTop rozcestnik.png

Rodzaje zadań
Wykrzyknik nad danym zleceniodawcą informuje, że ma on dla nas nowe zadanie. Kolor wykrzyknika jest zależny od rodzaju zadania.
  • Czerwony wykrzyknik.png: zadania z głównej linii
  • Niebieski wykrzyknik.png: zadania dzienne
  • Zielony wykrzyknik.png: zadania eventowe
  • Żółty wykrzyknik.png: pozostałe zadania


BgTop rozcestnik.png

Lokalizator zadań
Znajduje się on po prawej stronie ekranu Zleceniaw.png.
Lokalizator.png

Po kliknięciu ukaże nam się okno, gdzie możemy monitorować nasze zadania. Jeżeli przykładowo weźmiemy zadanie dotyczące zbierania przedmiotów, pokaże nam się dokładna lista z oznaczeniem, który przedmiot już mamy, a którego nam brakuje.


BgTop rozcestnik.png

Księga zleceń
Ksiegazlecen.png

Tuż przy naszym avatarze znajduje się ikona Zleceniaw.png,

jest to księga zleceń. Klikając w nią możemy śledzić wszystkie zadania, które jeszcze mamy ukończyć oraz ile zadań mamy generalnie przyjętych (maksymalnie: 30). Jeżeli spełniliśmy warunki danego zadania, pytajnik zmieni swój kolor na odpowiedni dla danej serii. Klikając w zakładkę "UKOŃCZONE" zobaczymy wszystkie dotychczasowo zakończone zadania. Jest to bardzo przydatne podczas, gdy zmagamy się z długą linią zadań i chcemy być pewni ile już ukończyliśmy.


BgTop rozcestnik.png

Zadania dzienne
Jest to specjalna forma zadań, które możemy ukończyć pracując parę minut przy danej pracy, dostarczając odpowiedni produkt lub biorąc udział w przygodzie.

Za wykonanie tych zadań możemy dostać dolary, doświadczenie, obligacje Union Pacific oraz punkty weterana. Kończąc dane zadanie następnego dnia pojawia się nowe, które również daje nam profity za ukończenie.

Warto robić zadania dzienne, ponieważ za ukończenie 4 z nich na koniec dnia dostajemy 1 OBLIGACJE UNION PACIFIC / BRYŁKI ZŁOTA.


Ten typ zadań możemy przyjąć w kilku miejscach:

  • Saloon, na słupie wisi plakat, na którym poszczególni bywalcy Saloonu zlecają nam pewne zadania. Dzienne.png
  • Miasto Widmo Widmo.png


  • Wioska indiańska Waupee Wwau.png


BgTop rozcestnik.png

Nagrody
Nagrodą za prawidłowe wykonanie zadania mogą być: