Ekwipunek

Z Wiki The-West PL
Przejdź do nawigacji

Ekwipunek

Ekwipunek pokazuje, które przedmioty aktualnie nosimy na sobie oraz jakie posiadamy w plecaku. Przedmioty można nabyć w sklepach, otrzymać za wykonanie zadań, znaleźć w pracy, zdobyć ze skrzyń czy też zakupić na targu od innych graczy.

Ekw.png

Po lewej stronie widzimy przedmioty, których aktualnie używamy:

W danym momencie możemy używać tylko jednego przedmiotu z danego gatunku, tzn. nasza postać nie może założyć np. dwóch kapeluszy lub ubrań naraz.

Po prawej stronie znajdują się przedmioty, które nosimy w plecaku. Nie ma on ograniczeń i możemy nosić w nim dowolną ilość rzeczy. Znajduje się tam przycisk filtrowania przedmiotów w ekwipunku według rodzaju, podział na strony oraz bardzo przydatna wyszukiwarka, dzięki której możemy znaleźć przedmioty będące częścią poszukiwanego zestawu, wyszukać przedmiot po nazwie, a nawet znaleźć wyposażenie posiadające konkretny bonus umiejętności lub cech.

W rogu ekwipunku możemy zobaczyć ikonę z postacią. Jest to handlarz, u którego możemy kupić oferowane przedmioty w cenie sklepowej. Oferta handlowa zmienia się co 24 godziny, chyba że dokonamy zmiany oferty (czynność kosztuje nas 5 bryłek złota).

Obok przycisku handlarz znajduje się kwadratowa ikona z ubraniem - Menadżer ekwipunku. Możemy tam zapisać 3 swoje ulubione zestawy ekwipunku (Premium "automatyzacja" umożliwia nam zapisanie do 20 zestawów).Porównywanie przedmiotów

W grze możemy korzystać z funkcji porównywania aktywnego ekwipunku z wybranym przedmiotem. Po najechaniu na jakiś przedmiot z plecaka, pojawi nam się okno, w którym znajdują się porównywane rzeczy. Opcja jest możliwa do wyłączenia w Ustawieniach Interfejsu, wystarczy odznaczyć opcję Porównywanie przedmiotów.

Porównywanie.PNGMenadżer ekwipunku

Możemy tu zarządzać zapisanymi przedmiotami wyposażenia, tworząc zestawy np. pod pracę, prędkość poruszania się czy też pod pojedynki. Pierwotnie możemy stworzyć 3 zestawy, premium "automatyzacja" umożliwia nam zapisanie do 20 zestawów. Każdy z nich możemy nazwać według swojego gustu oraz kasować i tworzyć wielokrotnie, nie ponosząc żadnych opłat.

Uwaga! Zestaw jest tworzony z aktualnie założonych przedmiotów.

Menadzer.png

Bonusy przedmiotów

Wiele przedmiotów posiada bonusy cech i umiejętności, które dodają się do bazowych cech i umiejętności postaci. Aby sprawdzić jakie bonusy posiada dany przedmiot, należy najechać na niego kursorem myszki.


Eq2.png


Na obrazku kolory oznaczają:

  • Czerwony - dodatkowa umiejętność lub cecha, którą przedmiot dodaje postaci po umieszczeniu w aktywnym wyposażeniu.
  • Niebieski - informacje o wartości towaru podczas handlu (cena zakupu oraz cena sprzedaży).
  • Zielony - minimalny poziom wymagany do używania danej rzeczy. Jeśli nasza postać ma poziom 6, to możemy używać przedmiotów przeznaczonych na poziomy od 1 do 6 włącznie.
  • Biały - informacje o możliwości wystawiania przedmiotu na targu.
  • Żółty - informacje o możliwości ulepszania przedmiotu.

Bonusy z przedmiotów znajdujących się w plecaku nie wpływają na naszą postać. Aby bonusy zadziałały, musimy przenieść daną rzecz w okno wyposażenia (dokonujemy tego kliknięciem na dany przedmiot lub przeciągnięciem w odpowiednie pole ekwipunku).

Komplety setowe

W grze również są dostępne tzw. komplety setowe. Są to zestawy ubrań, których użycie dodaje postaci dodatkowe bonusy.

Setjs.png

Kolorami zostały oznaczone następujące rzeczy:

  • Czerwony - bonus zestawu, który otrzymujemy po założeniu wyposażenia.
  • Niebieski - skład kompletu oraz jego nazwa. Zieloną czcionką zaznaczone są przedmioty z kompletu, które aktualnie mamy założone.


Rodzaj bonusu oraz jego wielkość zależą od kompletu - Lista zestawów wraz z bonusami.