Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj
LISTA PRAC ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Prace

Aby zdobyć pieniądze i punkty doświadczenia, musisz pracować lub brać udział w pojedynkach. Każda praca posiada inne wskaźniki szczęścia, doświadczenia i zarobku, ponadto każda praca jest dostępna w kilku miejscach na mapie. Nie ma znaczenia, którą wybierzesz, gdyż wszystkie mają jednakowe wartości wskaźników. Miejsce wykonania danej pracy także nie ma wpływu na motywację.

Prace są rozmieszczone są na mapie w 34 różnych grupach. Każda grupa ma swój unikalny wygląd i posiada od 3 do 6 prac. Dla ułatwienia nad każdą z grup umieszczona jest taka oto ikonka Ikonkag.png


Mapagrupy.png

Aby wybrać pracę należy kliknąć na ikonkę grupy. Po kliknięciu na około obrazka grupy pojawią się kółeczka z pracami.

Kgrupy.png

Mamy dwie opcje aby rozpocząć pracę:

Opcja 1.

Aby rozpocząć pracę, kliknij na interesującą Ciebie ikonkę pracy. Następnie na ekranie ukaże się okno dotyczące pracy ze wszystkimi informacjami oraz trzema możliwymi długościami wykonywania zlecenia.

Oknopracy.png

Opcja 2.

Jest to znacznie szybsza i uproszczona opcja rozpoczęcia pracy. Po najechaniu na interesującą nas ikonkę pracy ukażą nam się na jej obwodzie trzy kółeczka oznaczające czas wykonywania pracy.

Pracaczas.png

Koleczko1.png - krótki czas pracy (15 sekund)

Koleczko2.png - średni czas pracy (10 minut)

Koleczko3.png - długi czas pracy (1 godzina)

Za każdym razem, gdy zakończysz pracę dostaniesz zapłatę oraz punkty doświadczenia. Jeśli jesteś szczęściarzem, może się zdarzyć, że w czasie pracy znajdziesz jeden lub kilka przedmiotów. Każda praca niesie ze sobą ryzyko nabawienia się kontuzji.


Przerywanie pracy

W każdej chwili możesz anulować aktualnie wykonywane zajęcia. Wystarczy, że klikniesz na przycisk X, znajdujący się przy ikonie aktualnego zajęcia na pasku zleceń. Jeśli przerwiesz spacer, zanim dojdziesz do miejsca pracy, zostaniesz z powrotem przeniesiony na miejsce startowe swojej podróży. W przypadku przerwania lub zakończenia zlecenia Twoja postać przejdzie do kolejnego wyznaczonego zlecenia (pracy, odpoczynku, pojedynku itd.).

Wartości pracy

Punkty pracy - pasek kilofów

Pkilo.png

Pasek kilofów zapełnia się wraz z przyrostem punktów umiejętności potrzebnych do tej pracy. Im więcej kilofów, tym wyższe będzie wynagrodzenie za pracę. 5 złotych kilofów to maksymalna wartość. Najedź myszką na niewypełnione jeszcze kilofy, by zobaczyć jakie możesz otrzymać nagrody za wyższą ilość punktów umiejętności.

Doświadczenie

Pdos.png

Wskaźnik ten określa, ile punktów doświadczenia dostaniesz za wykonaną pracę. Wynagrodzenie zależne jest od czasu, motywacji oraz punktów pracy.


Wynagrodzenie

Pkasa.png

Wskaźnik ten określa, ile dolarów dostaniesz za wykonaną pracę. Wynagrodzenie zależne jest od czasu,motywacji oraz punktów pracy.


Szczęście

Pszcz.png

Za każdym razem, gdy jesteś w pracy, masz szansę na znalezienie jakiegoś przedmiotu. Wraz ze wzrostem szczęścia, znajdowane przedmioty są bardziej wartościowe. Wskaźnik ten określa, z jakiego przedziału wartości znajdziemy przedmiot (jeśli go znajdziemy). Szczęście zależne jest od czasu,motywacji oraz punktów pracy.


Zagrożenie

Pnieb.png

W każdej pracy istnieje niebezpieczeństwo, że ulegniesz wypadkowi. Im większa wartość wskaźnika, tym wyższe ryzyko, że urazy będą bardziej poważne. Im więcej masz punktów pracy, tym mniejsze ryzyko skaleczenia się.


Motywacja

Pmot.png

Motywacja ma wartość od 0% do 100%. Wartość ta pokazuje, jak bardzo angażujesz się w wykonywaną pracę. Jeżeli pracujesz w danym miejscu po raz pierwszy, motywacja wynosi 100%.


Złote i Srebrne prace

W wersji gry 2.01 wprowadzone złote i srebrne prace, które posiadają bonus do wszystkich Wartości pracy. Złote prace dają większy bonus, srebrne dodają słabszy bonus od złotych. Prace oznaczone na złoto lub srebrno wybierane są i zmieniane losowo.

Ikonki prac:

Srebrna praca Złota praca

Dostępna Lista prac


Ukończenie pracy poprzez bryłki złotaBryłki.png

Podczas aktualizacji 2.30 weszła możliwość ukończenia pracy przy użyciu Bryłki.png.

Odpowiednio dla długości pracy ilość bryłek wynosi:

15 sekund - 7 Bryłki.png

10 minut - 33 Bryłki.png

1 godzina - 70 Bryłki.png