Rzemiosło

Z Wiki The-West PL
Przejdź do nawigacji
Okno rzemiosła w menu postaci

Rzemiosło oznacza proces wytwarzania produktów z różnych składników. Niektóre z tych pierwszych mogą być użyte i przynosić bonusy (np. lek na żołądek). Okno rzemiosła możemy otworzyć wybierając ikonę skrzynki z narzędziami z dolnego paska skrótów lub też przechodząc do okna Podglądu Postaci i wybierając ostatnią kartę z nazwą naszej profesji.

Po osiągnięciu dwudziestego poziomu postaci możemy tam zdecydować się na jeden z czterech zawodów - każdy z nich wytwarza różne produkty. Wybór profesji jest jednorazowy i nie może zostać zmieniony. Produkty powstające przy rzemiośle można podzielić na dwie kategorie - komponenty i przedmioty do użycia.

  • Komponenty to produkty, które służą wyłącznie do dalszej obróbki przez nasz lub inne zawody. Część z nich musi być przetworzona przez więcej niż jedną profesję. Do wytwarzania niektórych przedmiotów potrzebne są komponenty możliwe do wytworzenia tylko przez inne profesje.
  • Przedmioty do użycia mogą zostać wykorzystane w dowolnym momencie i dają różne bonusy. Każdorazowe użycie produktu aktywuje dziesięciominutowy okres oczekiwania, w czasie którego nie można używać innych wzmocnień.

Profesje

Kucharz

Kucharz.gif

Kucharz jest w stanie przygotować smaczne jedzenie z wielu różnych składników, które znajduje. Ugotowane posiłki mogą być spożyte i dają czasowe bonusy do umiejętności jak np. dodatkowe punkty strzelania lub dowodzenia, czy też dodatkowe punkty pracy.

Lista produktów możliwych do wytworzenia

Znachor

Znachor.gif

Znachor eksperymentuje ze wszystkim, co mu wpadnie w ręce w celu stworzenia eliksirów leczniczych. Te mikstury mogą zostać użyte, aby uzyskać natychmiastowy wzrost motywacji, punktów życia lub energii.

Lista produktów możliwych do wytworzenia

Kowal

Kowal.gif

Kowal specjalizuje się w wykuwaniu metali potrzebnych do wytwarzania broni, aby wspomóc sojuszników w bitwach o fort i pojedynkach. Wyprodukowane przez niego przedmioty mogą zostać użyte, aby w krótkim czasie podnieść zadawane obrażenia, dodać bonus w bitwach o fort lub pojedynkach.

Lista produktów możliwych do wytworzenia

Rymarz

Rymarz.gif

Rymarz jest mistrzem pracy w skórze i drewnie. Powstałe produkty mogą być użyte do skrócenia czasu podróży, uzyskania szybkiego wzrostu prędkości lub regeneracji energii.

Lista produktów możliwych do wytworzenia

Wymagania

Przepisy dla wszystkich profesji

Rzemiosło dostępne jest po osiągnięciu 20 poziomu i wybraniu jednego z wyżej wymienionych zawodów.

Możesz nauczyć się nowych przepisów poprzez klikanie na nie w oknie ekwipunku. Wymaga to jednak określonej liczby punktów rzemiosła, które zostały podane w opisie danej instrukcji. Z raz użytej recepty możesz korzystać bez ograniczeń.

Proste przepisy możemy kupić u Handlarza, a trudniejsze można znaleźć podczas pracy lub otwierając skrzynie. Dodatkowo wszystkie przepisy mogą być dowolnie kupowane lub sprzedawane na targu na normalnych zasadach.

Proces rzemiosła

Menu rzemiosła

Produkt, który chcemy wytworzyć, musimy wybrać z listy w oknie rzemiosła. Liczba dostępnych przedmiotów zależna jest od liczby punktów rzemiosła i przepisów, których się nauczyliśmy. Po zdecydowaniu się na przedmiot, który chcesz wyprodukować musisz kliknąć przycisk "Wytwórz" po prawej stronie w tabeli. Wytwarzanie przedmiotu jest natychmiastowe i nie kosztuje nas energii - jedynie zużywane są produkty potrzebne do danego przepisu.

Punkty rzemiosła

Punkty rzemiosła decydują o tym, jakie przedmioty możesz wytwarzać. Im więcej punktów rzemiosła masz, tym więcej przepisów możesz się nauczyć i potem je wytwarzać. Punkty rzemiosła dostajesz w czasie wytwarzania przedmiotów. Prawdopodobieństwo otrzymania punktu rzemiosła jest bardzo wysokie ze względu na bardzo niewielką liczbę minimalnych punktów potrzebnych, aby otrzymać odpowiedni przepis. Prawdopodobieństwo maleje wraz ze zdobywaniem kolejnych punktów rzemiosła. W oknie rzemiosła po lewej stronie od nazwy produktu, pokazana jest szansa na zdobycie punktu rzemiosła, w formie trzech kresek:

  • Crafting.hard.png = szansa na otrzymanie punktu jest wysoka
  • Crafting.middle.png = szansa na otrzymanie punktu jest niska
  • Crafting.easy.png = nie ma szansy na otrzymanie punktu


Przykłady wytworzonych produktów

Zaostrzenie broni

Zaostrzenie.png

Jeśli chcesz wytworzyć zaostrzenie broni, musisz być kowalem. Sam przepis pochłania kamienie oraz dwie sztuki bawełny. Gdy już je posiadasz, możesz jednym kliknięciem w "Wytwórz" stworzyć zaostrzenie broni. Produkt może zostać użyty w dowolnym momencie aby wzmocnić nasze obrażenia w pojedynkach o 10 - 20 punktów (można wykonać 2 akcje po aktywowaniu).


Węgiel drzewny

Węgield.png

Aby wytworzyć węgiel drzewny trzeba być kucharzem. Wymaga on kamieni oraz drewna. Węgiel jest komponentem, który na początku nic nie daje (oprócz punktów rzemiosła) i musi być dalej przetworzony, aby przyniósł korzyści.Dżem

Dżem.png

Aby przygotować dżem, kucharz musi posiadać przynajmniej 50 punktów rzemiosła. Gdy już je masz, możesz użyć recepty w ekwipunku, aby poznać nowy przepis. Dodatkowo potrzebujesz 2 sztuki cukru, 2 sztuki borówek i wyżej podany węgiel. Dżem może być użyty w dowolnym momencie i wygenerować czasowy bonus w wysokości 15 punktów do umiejętności celowania i strzelania (aktywny na 5 akcji w grze).