Ranking

Z Wiki The-West PL
Przejdź do nawigacji

Ranking02.png

Ranking jest spisem wszystkich graczy, miast, pojedynkowiczy oraz rozdanych umiejętności przez danego gracza. Wszystko to ulokowane jest według największej i najlepszej ilości punktów doświadczenia, doświadczenia pojedynkowego oraz ilości umiejętności.


Ranking Doświadczenia

Ranking01.png


W rankingu doświadczenia możemy zobaczyć którzy obecnie jesteśmy na serwerze według ilości zyskanego doświadczenia, widać również nasz poziom postaci, dokładną ilość punktów doświadczenia, klase jaką gramy oraz miasto do którego przynależymy.


Ranking Pojedynków

Ranking03.png


W rankingu pojedynków możemy zobaczyć jaką ilość doświadczenia pojedynkowego zgromadziliśmy dotychczas, ilość walk przegranych, ilość walk wygranych oraz różnicę - walki wygrane do przegranych.


Ranking Bitew Fortowych

Ranking06.png


W rankingu bitew fortowych możemy zobaczyć spis najlepszych fortowców według wykonanych uników, zadanych obrażeń oraz ilości celnych trafień. Pozycja w rankingu ustalana jest według wyniku osiągnięć w bitwach fortowych, który jest obliczany za pomocą poniżej podanego wzoru:

Wynik = (całkowite obrażenia/200)+ ((wszystkie otrzymane trafienia+wszystkie wykonane uniki)*współczynnik przygody) 

Współczynnik przygody, jest to stała zależna od klasy postaci. Dla poszukiwaczy przygód, czynnik ten wynosi 1.75. Dla wszystkich pozostałych klas postaci, czynnik przygody równy jest 1.0.

Ranking Rzemiosła

Ranking07.png

W rankingu rzemiosła możemy zobaczyć ilość poznanych przepisów, punkty rzemiosła, różnorodność (rozpowszechnienie wytworzonych przedmiotów) oraz ilość wszystkich wytworzonych produktów. Ranking rzemiosła ustalany jest na podstawie ilości dotychczas poznanych przepisów, a w drugiej kolejności na podstawie zdobytych punktów rzemiosła.


Wzór na Różnorodność:
Różnorodność.png
gdzie:
R - Różnorodność
A - liczba wytworzeń przedmiotu A (np mąka kukurydziana)
B - liczba wytworzeń przedmiotu B (np kawałek tortu)
C - liczba wytworzeń przedmiotu C (np puree pomidorowe)
Z - liczba wytworzeń przedmiotu Z (np miód pitny)
Liczba przedmiotów zmienia się dowolnie w zależności od liczby wytwarzanych przedmiotów oraz od poznanych dotychczas przepisów.

Ranking Budowania

Ranking08.png

W rankingu budowania możemy zobaczyć spis wszystkich graczy, którzy budowali miasta, forty i cyrk. Pierwsza kolumna zawiera wniesione punkty rozbudowy, druga kolumna informuje o czasie spędzonym na rozbudowie cyrku a trzecia informuje nas o ilości podniesionych poziomów budynków.

Ranking Przygód

Ranking09.png


W rankingu przygód możemy sprawdzić statystyki graczy którzy grają w przygody. Poziom w rankingu jest uzależniony głównie od liczby znokautowanych przez nas wrogów (KO) a dopiero w drugiej kolejności pozostałe kolumny.
W statystykach widać:

 • KO - znokautowani wrogowie
 • Akcja - użyte umiejętności
 • Gry - ilość rozegranych przygód
 • przyj. ogień - wymierzone obrażenia w swoja druzynę
 • Porzucone - opuszczona ilość przygód

Ranking Miasta

Ranking04.png

W rankingu miasta możemy zobaczyć najważniejsze informacje dotyczące naszego miasta. Jego pozycję w rankingu miast oraz aktualną nazwę. Punkty oznaczają sumę wszystkich innych składowych, czyli:

 • 1. Ilość punktów rozbudowy poszczególnych budynków.
 • 2. Ilość punktów fortowych, czyli wszystkich naszych fortów oraz poziomów ich rozbudowy.
 • 3. Ilość punktów członkowskich zależy od wysokości poziomów graczy znajdujących się z nami w mieście. Punkty członkowskie miasta liczymy za pomocą niżej podanego wzoru:
punkty członkowskie = suma poziomów członków miasta * 5
 • 4. Ilość punktów pojedynków, czyli wygranych pojedynków przez naszych mieszkańców jak i tych zainicjowanych. Punkty pojedynkowe liczymy za pomocą poniżej podanego wzoru:
(wygrane pojedynki - przegrane pojedynki) + (średnie doświadczenie pojedynkowe * liczba członków miasta 0,7 / 35)
 • 5. Ilość osób, która aktualnie jest z nami w mieście.
 • 6. Średni poziom postaci wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Ranking Umiejętności

Ranking05.png


W rankingu umiejętności możemy zobaczyć ile cech oraz umiejętności posiadamy. Klikając na jedną z cech rozwinie się nam okienko umiejętności przypisanych do niej, w których również możemy nas szukać. Widzimy tam naszą ilość danej cechy/umiejętności i 9 graczy z najwyższą cechą/umiejętnością na naszym serwerze, lub w przypadku gdy jesteśmy pierwsi widzimy 9 graczy zaraz za nami.


Warto zauważyć, że w rankingu umiejętności nie znajdziemy informacji dotyczących uniku i celowania, gdyż te znacząco wpływają na grę.


Panteon

Panteon zawiera listę graczy, którzy jako pierwsi na danym serwerze osiągnęli jeden z progów poziomowych.

Progi poziomowe:

 • Poziom 60
 • Poziom 80
 • Poziom 99 (tylko na światach 1 - Blackfoot)
 • Poziom 100
 • Poziom 120
 • Poziom 150
Info.png Przeczytaj więcej: Panteon

To zagadnienie zostało opisane skrótowo, jednak jest mu poświęcony osobny artykuł.