Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Aktualiacja do wersji 2.28


TytulFull.png
NOWOŚCI I ULEPSZENIA
 • Cyrk wędrowny P.T. Barnuma. Do tej pory, mieliśmy w cyrku dostępną jedną grę każdego dnia. Postanowiliśmy zmienić system działania. Od teraz, wszystkie atrakcje w cyrku będą dostępne jednocześnie.
 • Dźwięk w wyścigach konnych. Wyścigi konne były zdecydowanie za głośne. Usunęliśmy odgłosy z wyścigów, ale nie martwcie się, konie na tym nie ucierpiały.
 • Nowe przepisy w rzemiośle. Wprowadziliśmy kilka nowych przepisów dla każdej profesji. Są one przeznaczone dla wysokich poziomów rzemiosła.
Kucharz polowy Rymarz Znachor Kowal
 • Awatar dla zwycięzcy konkursu questowego! Awatar z Indiańskiej linii questów jest już dostępny oraz został dodany zwycięzcy konkursu. Jako, że tylko jedna osoba otrzymała tę nagrodę, chcielibyśmy Wam pokazać, jak wygląda:
Indianin avatar.jpeg


TytulFull.png
ZMIANY W SYSTEMIE PVP
 • Ograniczony poziom pojedynków do 450. Po osiągnięciu 450 poziomu pojedynkowego, przestanie on wzrastać (podobnie jak poziom postaci). Niemniej, doświadczenie pojedynkowe nadal będzie naliczane, co będzie mało wielkie znaczenie w rankingu pojedynków. Dzięki temu pojedynkowicze z wysokim doświadczeniem, będą mieli kolejne cele w grze na swoim świecie.
 • Przegrany pojedynek zredukuje trzecią część doświadczenia pojedynkowego, którą gracz zyskałby, za wygraną z tą samą postacią. Dla przykładu: gracz A pojedynkował się z graczem B. Jeśli gracz B wygrał pojedynek, zyskuje 90 pkt doświadczenia w grze oraz 30 pkt doświadczenia pojedynkowego. Jeśli zaś gracz B by przegrał, nie zdobyłby żadnego doświadczenia w grze, ponadto utraciłby 10 pkt doświadczenia pojedynkowego. Ma to zapobiec rośnięciu wykładniczo poziomów pojedynków z doświadczeniem pojedynków, które naraża na walkę z przeciwnikiem o dużo większych umiejętnościach i atrybutach. A graczom niespecjalizującym się w pojedynkach, zapewni poziom pojedynków zbliżony do poziomu postaci. Należy pamiętać, że ranking pojedynkowy będzie nadal opierał się na doświadczeniu pojedynkowym, bez naliczanych strat. Innymi słowy, ta zmiana nie ma wpływu na ranking pojedynkowy.
 • Co tydzień, gracz, który nie brał udziału w pojedynkach (nie będzie posiadał rywala w postaci innego gracza) przez ostatnie 45 dni, będzie tracił 3% swojego doświadczenia w pojedynkach. Raz w tygodniu, postać gracza, który nie będzie posiadał rywala w postaci innego gracza przez ostanie 45 dni, straci 3% swojego doświadczenia pojedynkowego, pod warunkiem, że była aktywna w grze. Czyli jeśli gracz będzie miał włączony urlop lub też nie będzie logował się w tym czasie w grze, nie straci pkt doświadczenia. Oznacza to, że byli pojedynkowicze, którzy zrobili reskill i zajęli się innym aspektem gry, będą tracić swoje doświadczenie pojedynkowe.
 • Motywacja pojedynków nigdy nie spadnie poniżej 10%. Gdy motywacja pojedynkowa spadnie do 10%, to nie zmniejszy się jeszcze bardziej i nigdy nie osiągnie 0. Dzięki temu nadal będzie można się pojedynkować bez ograniczeń. Pozwoli to podnieść poziom pojedynków na starszych światach.
 • Omdlenie w pracy, nie pozwoli już na 48 godzinną ochronę w PvP. Jeśli gracz został omdlony podczas prac, nie będzie już mieć 48 godzinnej ochrony. Służy to zrównoważeniu skutków tracenia motywacji w PvP i PvE, a przy tym zwiększeniu najniższej możliwej motywacji w PvP.
 • Ochrona w PvP zostanie przedłużona do 72h Jeśli gracz zostanie omdlony podczas pojedynku, inni gracze nie będą mogli go atakować przez 72 godziny.
 • Możliwość skrócenia czasu ochrony. Po 24 godzinach od omdlenia, będzie można zredukować czas ochrony w pojedynkach. Pojawi się wówczas możliwość wyzwania innego gracza. W tym przypadku koszt wyzwania gracza jest zredukowany z 12 do 1 pkt energii. Wyzwanie innego gracza do pojedynku jest równoznaczne ze zniesieniem ochrony przed atakami.
 • Ranking miasta a doświadczenie pojedynkowe. Doświadczenie pojedynkowe oraz stosunek wygranych i przegranych pojedynków będą miały wpływ na ranking miast. Kolejna aktualizacja rankingów odzwierciedli te zmiany. Punkty w tym rankingu będą miały znaczenie porównywalne do punktów fortowych. Punkty konstrukcyjne zostaną rozpatrzone w dalszej kolejności.
 • Punkty Honoru u Grabarza. Gdy członek miasta kończy pojedynek z innym graczem, statystyki obu graczy są porównywane. Jeśli atakujący ma znacznie większe umiejętności od obrońcy, to miasto atakującego traci punkt honoru, zaś miasto obrońcy zdobywa owy pkt. Zmiana nie działa wstecz, czyli wszystkie miasta zaczynają z zerową ilością Punktów Honoru. Obecnie jest to tylko wartość statystyczna. Sprawdzamy, czy Punkty Honoru mogą stać się dodatkową funkcją rozgrywki w The West, by podnieść znaczenie miast.
 • Gracze, którzy sami nie zainicjowali pojedynków przez ostanie 30 dni. Gracze, którzy sami nie zainicjowali pojedynków przez ostanie 30 dni, będą ukryci w menu pojedynków, tak jakby znajdowali się pod ochroną, spali w hotelu lub byli nieaktywni, dla graczy, których motywacja pojedynkowa spadła poniżej 50%. Jednak wciąż mogą być wyzwani z profilu gracza, salonów miasta, lokalizatora mapy czy też budynku szeryfa.


TytulFull.png
NAPRAWIONE BŁĘDY
 • Żółte i zielone receptury rzemiosła czasem nie przyznają punktów rzemiosła. W pewnych okolicznościach zdarzało się, że niektóre żółte i zielone receptury rzemiosła nie przyznawały punktów rzemiosła. Błąd ten został usunięty i nie powinien już występować.
 • Problemy z powtarzalnymi zadaniami (tydzień przyjaźni i Wielkanoc). Część graczy, która już w poprzednich latach wykonała zadania powtarzalne, miała problem z zakończeniem zadań w tym roku. Błąd został naprawiony.
 • Wyświetlane błędy na niektórych stronach sklepu. Błąd pojawiał się podczas najechania kursorem na przedmiot - od teraz będzie działać poprawnie.
 • Sety z Święta Niepodległości znów można sprzedawać. Z setami z event-u święta Niepodległości przede wszystkim były problemy na serwerach beta. Błąd został naprawiony i każdy może handlować setami z tegorocznego event-u Dnia Niepodległości.