Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Cyrk wędrowny P.T Barnuma

Cyrk jest elementem gry, wprowadzonym w wersji 2.05. Jego mechanika działania jest podobna do loterii okolicznościowych takich jak Walentynki czy Dzień Niepodległości z kilkoma ważnymi różnicami:

  • cyrk pojawia się na Dzikim Zachodzie przez cały rok, a nie tylko w konkretnym okresie czasu,
  • data jego startu nie jest taka sama na wszystkich światach, zależy od ustawień danego serwera (cyrk pojawia się w ciągu 7-20 dni od zakończenia ostatniego stałego eventu),
  • cyrk nie jest tylko ikonką na pasku powiadomień, ale fizycznym obiektem w grze, który trzeba najpierw rozbudować, by odblokować gry z nagrodami.


Budowa

W momencie, kiedy cyrk przybywa na dany świat, na pasku powiadomień, pojawia się ikonka CyrkIkona.png.
Po kliknięciu na nią, otwiera się okno:

CyrkWedrowny1a.pngCyrkWedrowny1b.png

Po lewej stronie znajduje się lista produktów potrzebnych do rozbudowy. Po najechaniu na konkretny przedmiot, ukazuje się informacja o całkowitej potrzebnej ilości danego produktu oraz o liczbie już dostarczonych sztuk. Po prawej stronie, widnieją przedmioty z ekwipunku naszej postaci, które można wykorzystać do rozbudowy. Zarówno ilość potrzebnych produktów jak i ich rodzaj nie są wartościami stałymi, więc podanie konkretnych liczb nie jest możliwe. Co do ilości produktów, to zależy ona od liczby aktywnych graczy na danym serwerze. Natomiast to jakie prace mogą wykonywać ci gracze, ma wpływ na rodzaj potrzebnych produktów.

Pasek u góry okna, pokazuje postępy w wprowadzanych punktach rozbudowy. Koszt 1 godziny budowy, to 12 punktów energii i 240$. Na pasku u dołu ekranu, można zobaczyć procentowy postęp rozbudowy, który jest sumą wprowadzonych punktów rozbudowy i zebranych produktów. Każdy gracz danego świata, może dostarczać produkty oraz rozbudowywać cyrk.

Zarówno aby dostarczyć potrzebne produkty, jak i rozbudowywać cyrk, należy znajdować się postacią w miejscu budowy.

Z każdym pojawieniem się cyrku na prerii, odwiedza on kolejno inne hrabstwo, zaczynając od Hrabstwa 1, a kończąc na Hrabstwie 14. Aktualne miejsce rozbudowy można podejrzeć na minimapie, gdzie jest oznaczone specjalną pomarańczową ikoną.

CyrkNaMapie.png


Cyrk jest aktywny przez 14 dni od momentu pojawienia się na danym świecie. Okres ten obejmuje zarówno czas rozbudowy jak i samą loterię. To oznacza, że jeśli rozbudowa cyrku zakończy się w ciągu 3 dni, to grać będzie można przez 11 dni itd. W przypadku, gdy nikt nie udzieli pomocy cyrkowcom, to cyrk będzie się powoli rozbudowywał sam, maksymalnie do 7 dni.

Kiedy cyrk zostanie rozbudowany i wszystkie potrzebne produkty zostaną dostarczone, to w oknie budowy pojawi się następujący komunikat:

CyrkWedrowny2.png


Loteria

CyrkWedrowny3.png

Cyrk oferuje 4 rodzaje gier. Raz dziennie można zagrać za darmo, a każda dodatkowa gra kosztuje 25 Uop.png. W odróżnieniu od stałych loterii nie ma tutaj możliwości wybrania gry w wyższych kategoriach (lepsze nagrody) za bryłki ani obligacje. Szansa na wylosowanie każdej nagrody w poszczególnych kategoriach jest taka sama.

Oferowane gry:

CyrkWedrownyGry.jpg


Nagrody

Nagrody za pomoc w rozbudowie

Warto brać udział przy rozbudowie, ponieważ w tamtym czasie pojawiają się okresowe zadania w Saloonie związane z cyrkiem. Po ukończeniu budowy, każdy z graczy, który wniósł nawet najmniejszy wkład w stawianie cyrku, otrzymuje obligacje Union Pacific. Ilość obligacji zależy od ilości złożonych produktów oraz wniesionych punktów rozbudowy. Kategorii, na podstawie których przydzielane są obligacje, jest 21. 20 z nich dotyczy produktów, a 1 rozbudowy. Ilość obligacji możliwych do wygrania jest obliczana na podstawie liczby graczy na serwerze. Następnie ilość ta jest dzielona równo pomiędzy wszystkie 21 kategorii.

Przykład: Pula obligacji wynosi 2100. To oznacza, że każdej puli dotyczącej produktu, jest przypisane 100 obligacji i puli dotyczącej rozbudowy również jest przypisane 100 obligacji.

Załóżmy, że do rozbudowy cyrku potrzeba 5000 sztuk jagnięcej wełny. Jeśli nasza postać dostarczy 100 sztuk, to inaczej można powiedzieć, że dostarczyła 2% wszystkich potrzebnych jagnięcych wełen. Ponieważ pula obligacji dla tego produktu wynosi 100, to za złożenie 100 wełen, otrzymamy 2 obligacje (bo 2% ze 100, to 2).

W przypadku dostarczenia jednego produktu z jakiejkolwiek kategorii, zawsze zostanie to nagrodzone 1 obligacją.

Przyznawanie obligacji za wprowadzone punkty rozbudowy, odbywa się na takiej samej zasadzie, jak przy produktach. Jeśli nasza postać wprowadzi w sumie 10% wszystkich potrzebnych punktów rozbudowy, to w nagrodę otrzyma 10 obligacji. (Pula wynosiła 100 obligacji, a 10% z tego to 10.)

Oprócz obligacji za rozbudowę i produkty, nagrody przyznaje się również za tzw. dzienną aktywność. Za każdy dzień aktywności związanej z cyrkiem, przyznaje się 5 obligacji.

Przykład: Pierwszego dnia rozbudowy, nasza postać dostarczyła do cyrku kilka produktów i przepracowała 2 godziny. Drugiego dnia pracowała godzinę, a trzeciego znów dostarczyła kilka produktów. Czwartego dnia nie zrobiła nic, a piątego został otwarty cyrk. W sumie nasza postać wykonywała akcje związane z wędrownym cyrkiem przez 3 dni, czyli otrzyma 15 obligacji (3x5). Gdyby czwartego dnia, również dostarczyła produkt lub przepracowała chociaż godzinę, to otrzymałaby 20.

Nagrody z loterii

Nagrody
Bardzo powszechny
Powszechny
Rzadki
Bardzo rzadki
UWAGA: Powyższe zestawienie przedstawia wszystkie możliwe nagrody do zdobycia w konkretnych kategoriach. Podczas gry na serwerach, w każdej z pul znajduje się tylko część wszystkich dostępnych opcji. Są one wybierane losowo i zmieniają się co 24 godziny, stąd na każdym świecie można zdobyć codziennie inne nagrody.

Zestawy

Wśród nagród do wylosowania można wyróżnić m.in. specjalne cyrkowe zestawy przedmiotów.

Zestaw cyrkowy

BgTop rozcestnik.png

Zestaw cyrkowy
jest zestawem przedmiotów, które można zdobyć podczas losowań w cyrku wędrownym P.T Barnuma.

Zestaw Klauna

BgTop rozcestnik.png

Zestaw Klauna
to zestaw przedmiotów, które zostały wprowadzone do gry jako nagrody w Cyrku Wędrownym.

Bronie Klauna

BgTop rozcestnik.png

Bronie Klauna
to zestaw broni, które zostały wprowadzone do gry jako nagrody w Cyrku Wędrownym.

Zwierzę i przedmiot Klauna

BgTop rozcestnik.png

Zwierzę i przedmiot Klauna
to zestaw przedmiotów jeździeckich, które zostały wprowadzone do gry jako nagrody w Cyrku Wędrownym.

Fazy rozbudowy cyrku

Cyyrk.gif
Faza 1
Faza 2
Faza 3
Faza 4
Faza 5
Faza 6