Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

Punkty życia

Pz.jpg

Punkty życia (odzwierciedlone na czerwonym pasku w głównym oknie gry) ukazują jak czuje się twoja postać. Możesz stracić te punkty podczas pracy, pojedynkowania się lub w bitwach o fort. W międzyczasie punkty te są regenerowane. Podczas wykonywania jakichś czynności (podróżowanie, pracowanie), są odnawiane o 2% w stosunku do ich maksimum / godzinę. Jeśli nie wykonujesz żadnej z tych czynności - regenerują się o 5% w stosunku do ich maksimum / godzinę. Podczas snu w hotelu lub w koszarach są regenerowane znacznie szybciej. Im lepszy pokój, tym szybciej regenerują się te punkty.

Na początku twoja postać posiada 110 punktów życia. Z każdym kolejnym poziomem otrzymujesz dodatkowe 10 punktów. Możesz zwiększyć ilość punktów życia o 10 podnosząc poziom tej umiejętności (15 punktów życia, jeśli wybierzesz klasę postaci Żołnierz).

W przypadku utraty wszystkich punktów życia twoja postać omdlewa. Ocuci się w swoim mieście (chyba, że nie przynależy do żadnego miasta, wtedy ocuci się w miejscu, w którym doszło do omdlenia). Jeżeli zemdlejesz podczas pojedynku lub bitwy o fort, stracisz wszystkie pieniądze, które miałeś przy sobie. Jeśli zemdlejesz podczas pracy, nie otrzymasz za nią żadnej zapłaty, punktów doświadczenia czy przedmiotów, a także stracisz całą posiadaną przy sobie gotówkę.