Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo miasta Sulejówek

Informacje

Miasto Sulejówek znajduje się na serwerze 3. Powstało w listopadzie roku 2010, więc jest miastem dość młodym. Pomimo tego, zdążyło się już stać najlepszym w rankingu miast serwera 3 i najbardziej aktywnym fortowo miastem tegoż świata.

Historia

Powód założenia miasta

Pod koniec roku 2010 znaczną większość fortów zajął sojusz FM-GTW, a w sojuszu miast Imperium zaczęły rodzić się konflikty. Gracz Imperium Kozackie, założyciel miasta (którego nazwa także brzmiała Imperium Kozackie) dowodzącego sojuszem Imperium, postanowił założyć nowe miasto, które zbierałoby elitę fortową i pojedynkową graczy serwera trzeciego. Miało ono być główną opozycją dla FM-GTW. Historia miasta jest ściśle powiązana z historią świata 3, gdyż Sulejówek zawsze był na pierwszym planie serwera.

Początki

Imperium Kozackie poprosił gracza Bambarylo, jednego z późniejszych dowodzących Sulejówka, o założenie miasta. Nazwał je On Bambarylski Raj. Następnie zmieniono ją na występującą do dziś. Nazwa ta pochodzi od realnego Sulejówka. Nadano ją na cześć Józefa Piłsudskiego, który mieszkał właśnie w prawdziwym mieście Sulejówek [1].

Do miasta szybko przeniosło się większość aktywnych graczy miasta Imperium Kozackie oraz kilku bardzo aktywnych graczy z innych miast Imperium.

Pierwszym atakowanym fortem był FM Agro Raj, mały fort położony zaraz obok Sulejówka. Po wyrównanej walce, raczkujący jeszcze Sulejówek, wygrał. Fort nazwano Twierdza Modlin. Jeszcze przez długi czas toczyły się tutaj częste walki, dzięki czemu fort stał się jednym z najczęściej atakowanych na serwerze. Przechodził z ręki do ręki zarówno skutkiem podstępów jak i wielkich bitew, by w końcu pozostać we władaniu Sulejówka.

Dyplomatyczne zmiany

W sojuszu Imperium narastały konflikty, wyrósł pomysł utworzenia nowego sojuszu, który nazwano Pakt Wschodu (PW). Do paktu dołączyły takie miasta jak Atavastic Ruins, Łowcy Katon, Imperium Łowieckie, Tontoronto, Salem, Monterrey i inne. Sulejówek przyłączył się do nich. Z Imperium wciąż łączył ich sojusz fortowy na zasadzie pomocy w walkach w wolnym czasie.

Złote miasto

W tym właśnie momencie powoli rosnący w siłę Sulejówek postanowił ograniczyć się do zdobywania tylko małych fortów, gdyż na większe z powodu niewystarczającej ilości walczących nie było szans. Niektórzy członkowie miasta snuli plany zdobycia wszystkich małych fortów na serwerze. Plan ten był dość długoterminowy, ale jego wykonanie było coraz bardziej prawdopodobne. W pewnym momencie młodziutkie miasto Sulejówek władało około 11 małymi fortami. Było to zasługą nie tylko wielu aktywnych, doświadczonych graczy, którzy chodzili nawet na kilka bitew dziennie, wspaniałych dowódców, będących weteranami The West, dobrej organizacji oraz pomocy sojuszu, ale także gigantycznej sumy pieniędzy zgromadzonej w kasie miejskiej Sulejówka. W razie kłopotów, Sulejówek dzięki tym pieniądzom oraz bardzo aktywnym dowódcom, mógł wyzwać w krótkim czasie nawet do kilkudziesięciu fortów wroga.

Logo z fortu "Twierdza Modlin", nawiązujące do Nocnych Akcji Sulejówka

Sławne były także nocne akcje Sulejówka. W późno nocnych godzinach wyzywano po kilka, kilkanaście fortów, a Sulejówek - jako miasto bardzo aktywnych graczy - chodził na określone bitwy (ciągle obserwując sytuację rozkładu sił) i zdobywał sporą część z tych fortów walcząc z dość niewielkimi siłami obrońców offline.

Powrót do korzeni

Niestety, sojusz PW radził sobie coraz gorzej. Sulejówek był niezadowolony ze słabej organizacji sojuszu, niewystarczających sił, straty niemal wszystkich fortów oraz z tego, że musiał często zastępować dowództwo w ważnych sprawach. Po próbach reaktywacji sojuszu i zmiany dowództwa, postanowiono całym PW powrócić do sojuszu Imperium, tworząc koalicję Imperium - PW. Była to bardzo dobra decyzja, która po jakimś czasie zaowocowała powolnym zmienianiem władzy na serwerze. FM-GTW zaczęło tracić członków, miasta i forty na rzecz Imperium - PW Sulejówek w nowej koalicji zajął dość wysokie miejsce, bo chociaż nie jest miastem założycielskim, to jego dowódcy zajmują się większością spraw fortowych, członkowie stanowią sporą część sił sojuszu, a miasto bardzo dba o dobre imię i podejmowanie prawidłowych decyzji przez Imperium - PW.

Imperium Kozackie

Niestety, w międzyczasie z gry odszedł jeden z założycieli, patron i pomysłodawca Sulejówka, właściciel złotej strzelby, dawny dowódca sojuszu Imperium, prawdopodobnie najbogatszy gracz serwera, pierwsza osoba, która zdobyła na 3 świecie 99 poziom - Imperium Kozackie. Przed odejściem wpłacił wielką sumę pieniędzy do kasy miejskiej, co pozwoliło Sulejówkowi na dalsze podboje i kontynuowanie nocnych akcji.

Teraźniejszość

W tej chwili Sulejówek jest najlepszym miastem serwera 3, zbiera w sobie elitę tego świata, bierze udział we wszystkich ważnych decyzjach sojuszu, stanowi wielką siłę fortową oraz pojedynkową, góruje nad resztą miast we frekwencji fortowej, a jego dowódcy kierują znaczącą większością ofensywy fortowej sojuszu Imperium - Pakt Wschodu, który w tej chwili włada około 75% fortów serwera. Sam Sulejówek ma ich około 35. Obecnie schedę władzy po Imperium Kozackim przejęło kilka osób: Cherry1991, Vallkir, Zagi997, Bambarylo, TytanXX oraz ążćkęhiźcqęółćą. Próbują podtrzymać dominację fortową świata 3 swoją aktywnością oraz zaangażowaniem w życie miasta.