Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

W dniu 21 lipca wszystkie światy zostały zaktualizowane do wersji 1.20.


Forty i bitwy o nie

Po długim czasie oczekiwania weszły bitwy o fort.

Forty

Każdy sektor ma 3 miejsca w których można zbudować fort. Mogą one być zbudowane przez władze miasta. W forcie można budować różne budynki, dające różne korzyści. Budowanie budynków wymaga różnych produktów, takich jak np. drewno, żelazo, kamień.

Bitwy o fort

Można spróbować przejąć innemu miastu w fort w wielkiej bitwie. Taka bitwa może być wypowiedziana jedynie przez założyciela miasta. Bitwa zacznie się 24h później a mieszkańcy muszą udać się na czas do fortu aby pomóc go atakować, lub bronić. Obrońcy muszą utrzymać fort przez 50 rund, lub pokonać atakujących. Atakujący muszą przejąć flagę znajdującą się na środku fortu i utrzymać ją przez 10 rund, lub pokonać obrońców. Jeżeli wygrają atakujący, to ich miasto przejmuje fort.

Strzelby

Dostępne są nowe typy broni. Będzie można je nabyć u rusznikarza. Zostaną one dodane do już istniejących rusznikarzy. Strzelby są używane tylko podczas walk o forty, nie dają nic podczas zwykłych pojedynków. Jeżeli w trakcie bitwy o fort nie będziesz posiadał strzelby, będziesz wtedy rzucał kamieniami leżącymi na ziemi. Bronie pojedynkowe są używane wyłącznie w pojedynkach a strzelby wyłącznie w bitwach o forty.

Inne

Jest jeszcze kilka rzeczy, które nie działają tak jak zaplanowano, ale trwają nad nimi prace: Póki co za bitwę o fort nie dostaje się doświadczenia, oraz nie można znaleźć żadnych przedmiotów. Wybudowanie murów, wież i i bram nie przynosi żadnych efektów. Nie można wybudować sklepu.

Więcej informacji znajdziecie w fortach.

Inne zmiany

  • Można ukryć tło, oraz miasta na mapce.
  • Ranking nie jest sortowany alfabetycznie, lecz wg. daty ukończenia miasta. Niebawem będą brane również pod uwagę punkty rozbudowy fortu.
  • Aby uniknąć nieporozumień, praca o nazwie "budowa fortu" została zmieniona na "Budowa posiadłości". Poza nazwą w pracy nic się nie zmieniło.
  • Prędkość postaci jest pokazywana także w milach. Pozwala to łatwiej odczytać jak wpływa bonus prędkości.
  • Nowe zrzuty ekranów na stronie głównej
  • Punkty życia, energia, punkty doświadczenia są pokazywane również jako liczby.
  • Nie widać ile kto ma przy sobie pieniędzy. Szpiedzy stają się mniej wartościowi.