Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj

[20:00:00] *Doko zapala światło

[20:00:05] Doko: no to podyskutujmy :)

"moje bzdury"

Doko, możesz uważać to za bzdury, ale jak na razie wiadomo jest tylko jeden przedmiot z setu strażaka i to wiadro daje + 15 pp do Gaszenia Pożarów. Nie wiem o co Ci chodziło.

- Mr. Low Man

//Edit: A chcesz screen shota? ;]

Mogę Cię zapewnić, że daje + 15 pp do Gaszenia Pożarów :P

- Mr. Low Man


//Edit 2 : Wiaderko.png

Teraz wierzysz? ;]

- Mr. Low Man

Re: "moje bzdury"

Nie wiadomo tego, wiadro nie daje nic, poza tym, że jest w komplecie :) --Wielkie, jedyne i wspaniałe Doko 15:12, 6 paź 2010 (CEST)

enter

Witaj! Mam problem, gdyż jak piszę artykuły i naciskam enter, to na podglądzie on nie ma swego odzwierciedlenia (czyli zamiast entera, wszystko jest obok siebie). Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak stworzyć nowy akapit? Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę miłego dnia --Mario-- 10:29, 12 cze 2011 (CEST)

Re: enter

Witaj, Pojedynczy enter powoduje przesunięcie tekstu o jedną linię, podwójny natomiast powoduje zrobienie przerwy. Zalecamy stosowanie znacznika
(z HTMLa), zastępuje on enter. Ew. w przypadku wyliczeń i tego typu polecamy stawianie przed pojedynczymi liniami znaku *, co da taki efekt:

  • linia pierwsza
  • linia druga
  • linia trzecia

W razie problemów proszę zapoznać się z pomocą wiki.


Wielkie, jedyne i wspaniałe Doko 10:35, 12 cze 2011 (CEST)

Opis Miasta

Witam. Chcę napisać opis mojego miasta, ale ciągle kasujesz mi ten opis, więc proszę, udziel mi wskazówek jak napisać ten opis? W gimnazjum napisałem taki opis i dostałem 5+, więc nie rozumiem jaki błąd popełniam.

--Leeds X 12:56, 17 cze 2011 (UTC)

RE: Opis Miasta

Witaj, Opis miasta jest nieencyklopedyczny i niezgodny z zaleceniami edycyjnymi (zapraszam do instrukcji i regulaminu). Pierwszy opis był typową propagandową papką a jedynym celem jego zamieszczenia było przyciągnięcie nowych mieszkańców do miasta - nic nie wnosił. Drugi za to był opowiadaniem i nie miał nic wspólnego z artykułem encyklopedycznym, a w dodatku pojawiały się teksty o charakterze reklamowym.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak powinien wyglądać poprawny artykuł to odsyłam do dobrze napisanych S2: Plushack Camp i S3: Sulejówek.


-- Wielkie, jedyne i wspaniałe Doko 13:01, 17 cze 2011 (UTC)

Re:Re: Opis Miasta

Z tymi dwoma się zgodzę, ale problem leży w tym jak coś takiego zrobić? Jak zrobić obrazek, spis treści itp. W napisaniu na kartce papieru kancelaryjnego to było dziecinnie proste, tu jest (za przeproszeniem) cholernie trudne. Np. Chcę stworzyć obrazek i klikam tą kratkę z obrazem i pokazuje mi się coś takiego: Przykład.jpg, to co dalej mam napisać? To, że mnie odeślesz do innego opisu, to nie wiele mi da. Ja muszę na czymś stać, a nie lewitować. Wytłumacz, proszę. --Leeds X 13:07, 17 cze 2011 (UTC)

Re:Re:Re: Opis Miasta

Jest obszerna pomoc, gdzie znajdują się wszystkie znaczniki możliwe do użycia na wiki, jeśli chodzi o obrazki, to wkleiłeś go poprawnie, teraz musisz kliknąć w ten czerwony link (Przykład.jpg) i wrzucić interesujący Cię obrazek z dysku, a następnie link automatycznie zmieni się w obrazek. Pamiętaj, że artykuł na wiki to nie wypracowanie i nie możesz go porównywać do tego, co piszesz w szkole. Podstawowym warunkiem, który musi spełnić Twój artykuł aby nie został wyrzucony to encyklopedyczność - zauważ, że wszystkie artykuły (nie tylko na wiki TW, ale także na oficjalnej Wikipedii i tysiącach innych stron opartych na mediawiki) są podobne i do tego stylu pisania musisz się dostosować. Nie ma narracji pierwszoosobowej, to nie jest proza. Piszesz tylko sztywne informacje będące faktami i nie wyrażasz swojej opinii o tym. Przeczytaj sobie te artykuły które wkleiłem Ci w poście wyżej i postaraj napisać się coś w tym stylu. W razie innych pytań zapraszam na gg.