Z Wiki The-West PL
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo Mroźnej Okolicy

Główne Informacje

Mroźna Okolica to miasto fortowo/pojedynkowe powstałe w 2008 roku.

Obecnie zajmuje 3 miejsce w rankingu miast posiadając 14 fortów swoich oraz 24 sprzymierzonych.

Należy do -BB- (Bojowych Biedronek ), gdzie dysponuje jednym z głównych wojsk sojuszniczych.

Gromadzi ludzi, którzy czerpią zabawę ze wspólnej gry atakując forty, pojedynkując się, prowadząc wzajemny handel lub spamując na forum/czacie.


Przywódcy miasta

  • Maxim3 - Główny założyciel
  • Lewy112 - Zastępca Głównego Założyciela
  • gawal
  • Dawidol***


Historia Miasta

Początek

Miasto formalnie zostało założone przez gracza Tomys (obecnie niegrający), który niestety nie wyjawił dokładnej daty założenia miasta. Z początku było to małe, nic nie znaczące miasto posiadające garstkę zapalczywych ludzi (bardzo trudno wtedy było się dogadać bez czatu). Wszystko się zmieniło gdy do miasta zawitał gracz Maxim3, który wyprowadził Mroźną na głębokie wody.

To czasy, gdy nie wprowadzono jeszcze fortów, więc głównym zajęciem było rozbudowa miasta oraz ochrona przed nachalnymi graczami. Z czasem nabierało nowych członków gotowych do wspólnej gry.

Miasto rozwijało się dość szybko dzięki dobrej organizacji i ustalonemu przez Maxim3 oraz Tomys planu. Wtedy przez miasto przewinęli się ważni ludzie tacy jak Knefi9, Firra oraz Preator3.

Przekazanie władzy

Dnia 16.03.2009 roku główny założyciel Tomys przekazał pałeczkę graczowi Maxim3, dając mu pełną swobodę w zarządzaniu miastem. Rekrutował on nowych ludzi chcących podbić razem z nim świat.

Wprowadzenie fortów

To kiedyś był Vandetta Fort

22.07.2009 roku został wprowadzony system fortów dzięki którym można było się wznieść bardzo wysoko w rankingu miast. Pierwszym fortem wyzwanym przez Mroźną Okolicę był Vandetta Fort. Znajdywał się on jedynie 15 minut drogi z miasta, co dawało wielkie szanse na zdobycie. Niestety ten fort trzymał się twardo i nie został zdobyty. Nie skończyło się na jednej bitwie lecz na trzech, niestety również przegranych. Mroźna nie dysponowała wystarczającą liczbą ludzi aby odnieść zwycięstwo.

Pierwsze sukcesy

Po próbie zdobycia fortu Mroźna Okolica zaczęła szukać sprzymierzeńca, który pomógł by im w zdobywaniu fortów. Padło na duże miasto Esteldira - Moon Shine. Z początku nie byli przekonani co do wspólnych interesów, lecz dzięki zaangażowaniu graczy z Mroźnej Okolicy i zaciekłości na fortach dostali pierwsze sprzymierzenie w Garnizonie Moon Shine. Dało to potężnego kopa mieszkańcom oraz dało zastrzyk nowej krwi bez którego nie daliby rady przetrwać następnych miesięcy.

Federacja RED

Na świecie istniały już dwie rywalizujące ze sobą potężne sojusze. Oba zbierały wokół siebie największe oraz najbardziej aktywne miasta. Były to Federacja RED oraz -Unia Miast-. Oba giganty były niemal na równi lecz do czasu. Mroźna była jeszcze małym miastem lecz z plecami, co dało im szanse na dołączenie do którejś z koalicji. Dzięki szybkiemu działaniu miasta zostali przyjęci na "testy" sprawdzające przydatność miasta. Na szczęście zdali test pomyślnie i zostali przyjęcie oficjalnie w szeregi RED.

W końcu fort!

To kiedyś był Lotów Fort

Pierwszym zwycięskim fortem był mały Lotów Fort zdobyty dzięki wsparciu od strony RED. Porażki -UM- była od tego czasu coraz częstsze. W tym czasie -Unią Miast- dowodził Plomba oraz Plushack, którzy próbowali zaradzić porażce. Federacja RED z kolei rosła w siłę. Założono tajny czat sojuszu dzięki któremu RED zaczęło panować nad światem.

Po drabinie rankingu

Głównodowodzącym RED był Broncho Poncho - wspaniały dowódca z Los Donnelleyos potrafiący zebrać ludzi. Razem z jego sojuszem i siłami Mroźnej zaczęliśmy być coraz to wyżej w rankingu miast. Od miejsca 526 do miejsca 20 przeszli w jeden miesiąc. Rosło także zainteresowanie ze strony graczy. W końcu im lepsze miasto, tym więcej chętnych. Zdobywali coraz więcej fortów. Pierwszym dużym fortem był fort nieznanej oraz zapomnianej Federacji Kali nazwany Fort Jedności (ostały do dziś).

W tym czasie do miast zawitali bardzo pomocni ludzie tacy jak szleju, szczurzesław, adamusek211, michal noc kruka, Mr.Zaba - dwaj ostatni tylko na początku byli pomocni.

Mroźna Okolica nadal trzymała pakt o nieagresji z Moon Shine pomagając im z wzajemnością. Przez chwilę nawet był okres kiedy cały świat drugi był "Czerwony".

Wielka zdrada

W wakacje 2010 roku gdy tylko Maxim3 wyjechał na tydzień wakacji stało się coś, co będzie czarną kartką w kalendarzu Mroźnych. Wcześniej wspomnieni gracze czyli michal noc kruka i żulll (obaj radni) zmówili się i podjęli próbę rozwiązania miasta. Lecz na całe szczęście byli tacy gracze jak dawidekpl123 oraz szleju (obaj założyciele), którzy sami (bo zostało 3 członków Mroźnej) dzięki szybkiej decyzji i refleksowi poradzili sobie na medal. Pozapraszali z powrotem wszystkich jak leciało, a zdrajcy sami odeszli. Jakie było ich zdziwienie gdy już na następny dzień miasto było jak nowe. Po raz kolejny gracze mieszkańcy udowodnili swoje przywiązanie do MO.

Rozpad RED

Gdy było już wiadomo, że RED ma świat w garści nagle gracze z nudów zaczęli odchodzić. RED nie mogło utrzymać tak wielkiej władzy na świecie i zaczęli się rozpadać. Mroźna Okolica widząc co się dzieje przeszła na drugą stronę barykady. Za nimi poszły jeszcze Rymanów - miasto fortowe z dużą ilością tanków. Moon Shine pozostało neutralne. A tymczasem Plushack z Plushack Camp wraz z nowym przywódcą Orlego Fortu - plombą112 reaktywowali UM i zaczęli po kolei odbijać duże forty atakując ich kilka jednocześnie, dzięki czemu pozostałości RED nie wiedziały, gdzie naprawdę pójdzie atak. RED przestało istnieć prawie w tym samym czasie co wprowadzenie nowej aktualizacji sojuszy oraz czatu.

RESURECTION

Sojusz -R- bo tak nazywano RESURECTION miał za zadanie przywrócić porządek na tym świecie. Tymczasem w obozie wroga miasta poRED-owskie złączyły się z potężną siłą Winiarnia Dagmarci pod dowództwem pancer33. Nowo powstałe -R- z inicjatywy Plushack i Ventador szybko się rozwijało. Pierwsze sukcesy dobrze zapowiadały nowe przymierze. Gdy Plushack wycofał się z dowodzenia sojuszem Ventador pokazał na co go stać. Bardzo dobrze mu to nawet wychodziło. Umiał dowodzić ludźmi, lecz nagle z dnia na dzień zrzekł się posady głównodowodzącego na rzecz Plomby, a on z braku czasu również opuścił tę posadę. Sojusz bez dowódcy miał poważne kłopoty.

Po czasie odbyły się wybory w których głównodowodzącym został Maxim3 właśnie z Mroźnej Okolicy. Sojusz już podupadał. Było za późno na jakiekolwiek zmiany. Wiele spraw i ludzi starało się aby ten sojusz upadł. Trzeba było znaleźć nowe, lepsze rozwiązanie, które pozwoli przetrwać miastom sojuszu.

Właśnie wtedy do miasta zawitali ludzi pokroju Lewy112, Cocker, Paula***, .hubertsss255., masterkiller79, gawal, OKEJKA, Dawidol*** dzięki którym gra wydawała się przyjemniejsza. Z tą ekipą Mroźna Okolica sięgała szczytów i zmieniała losy tego świata drugiego.

Tymczasem trwały rozmowy z Pancer33, który wraz z kolonią zamierzał zmienić -R- na zawsze. Maxim3 wraz ze swoimi doradcami postanowił, że takie posunięcie będzie najlepszym rozwiązanie. Wkrótce oficjalnie rozwiązano RESURECTION.

Koalicja Niezależnych Miast

Po rozpadzie sojuszu RESURECTION powstał nowy sojusz -KNM- (Koalicja Niezależnych Miast) pod dowództwem Pancera33. Zanim Pancer33 zdecydował się przyłączyć do byłego RESURECTION trwały długie rozmowy. W końcu nadszedł czas aby Pancer zawitał do rozpadającego się RESURECTION. Gdy już Pancer33 wraz ze swoim miastem (Winiarnia Dagmarci 2) (obecnie Nowa Nadzieja Świata) dołączył do już nieistniejącego RESURECTION zaczęliśmy działać. Zaczęliśmy wszystko od nowa. Pod dowództwem Pancera33 powstała -KNM- (Koalicja Niezależnych Miast) Już na drugi dzień po reorganizacji zdobyliśmy fort. Na bitwie dowodził Pancer33. Po zdobyciu tego fortu cały sojusz się zmobilizował. Co bitwę frekwencja fortowa wzrastała, w końcu stary świat znów powstał na nogi. Po krótkim czasie przeciwnicy nie mieli z nami szans, więc wyzywali nam fejki. Od tego czasu znów się wszystko zaczęło psuć. Bitwy były do kitu, po 15 osób, nastały kłótnie z przeciwnikami. Po krótkim czasie rozpoczęły się dyplomatyczne rozmowy na temat fejków, zanim się dogadaliśmy minęło trochę czasu. Wreszcie się dogadaliśmy, bitwy były ciut lepsze. Po paru dniach Pancer33 zdecydował że zapraszamy wszystkie miasta świata 2. Kilka osób wzięło się do roboty. Znaleźliśmy bardzo dużo chętnych do sojuszu, znów bitwy ze strony -KNM- poszły w siłę. Po pewnym czasie dołączyła Ugachadziuga, którego Plushack Camp nie tolerowało i nie chcieli aby to miasto wstąpiło do -KNM-. Pancer33 zadecydował aby Ugachadziuga dołączyła do -KNM-. Plushack z niechęcią zaprosił ich do sojuszu. Po pewnym czasie Plushack Camp zdecydowało opuścić progi -KNM- ze względu na Ugachadziugę. Byli sprzymierzeńcy przeszli do sojuszu BOW (Best On The World) pod przywództwem Maćka Omg1, aby zemścić się na Ugachadziudze. Po odejściu Plushack Camp nastąpiły kłótnie na forum. Pancer33 oraz inni oczerniał Plushack Camp i ich założycieli m.in. od zdrajców. Po pewnym czasie Pancer33 opuścił własne miasto oraz sojusz -KNM-. Po odejściu Pancera33 Grox321 wziął sojusz -KNM- we własne ręce jako tymczasowy dowódca -KNM-. Do tymczasowego dowódcy dołączył także Lewy112, jak na razie dowodzącego sojuszem nie ma, ale chaos nie zagościł w naszych szeregach. Po dołączeniu Plushacków do sojuszu BOW bitwy zostały wyrównane na korzyść sojuszu BOW. -KNM- teraz nie daje sobie rady ze względu na dużą liczbę graczy off-line. Do sojuszu -KNM- dołączył gracz Peter1717, który od kilku dni dowodzi na bitwach fortowych. Na razie większość bitew zostało zakończone porażką przez graczy off-line. W końcu doszło do wielkiego podziału ,które ponownie zmieniło układ sił na świecie 2.

Bojowe Biedronki

Po klęskach -KNM- wszystkie miasta z tego sojuszu przeszły do nowego sojuszu Bojowych Biedronek. Głównodowodzącym został Madness z Los Donlleyos. W końcu siły na świcie się wyrównały. Dowodem były pierwsze wygrane bitwy. Po dłuższej walce doszło do poróżnienia się stron co doprowadziło do powstania nowej koalicji BOW ,która miała obrany za cel wykończenie BB. Od BB odłączyło się Plushack Camp - jedno z najbardziej spamerskich miast na świcie. Wraz z jego założycielem Plushackiem zdradzili BB i poprowadzili kompanię przeciwko Bojowym. Mroźna Okolica nie zniosła tej zdrady wypowiadając wojnę Plushack Camp. Maxim3 główny założyciel MO poprzysiągł sobie ,że kiedyś zniszczy całe PC wraz z ich nowym sojuszem. Siły na świcie się wyrównały. Przez dłuższy czas bitwy były na równym poziomie. Raz fort zdobywano raz tracono. Aż pewnego dnia głównodowodzący BOW zrezygnował z posady i odszedł. Zdesperowani BOW wybrali nowego dowódcę ,niestety mniej ogarniętego. Sojusz BOW zaczoł się sypać. Widząc to MaciekOMG (dawny głównodowodzący BOW) powrócił na swoje stanowisko. Bitwy na świcie znowu zaczęły robić się ciekawsze.

W tym samym czasie w BB zaszły również zmiany. Powoli główni dowódcy zaczęli strajkować i nie dowodzić na bitwach. W wyniku tego głównodowodzący Madness zaczął myśleć o emeryturze co wkrótce okazało się rzeczywistością. Widząc to kilku założycieli miast na czele z Maxim3 wszczęli działania mające na celu pobudzenie sojuszu poprzez wyzwanie kilkunastu fortów wroga. Operacja udała się... choć Madness zrezygnował z posady dowodzącego nadal dowodzi na bitwach. Jego pomocnicy ludek123 oraz Lewy112 wrócili do gry chcąc poradzić coś na kryzys. Rozpoczęły się również wybory ,których zakończenia jeszcze nie znamy...

Co jest teraz...

Obecna Mroźna Okolica

Obecnie Mroźna Okolica to jedno z największych miast świata 2 znajdującego się na 3 miejscu w rankingu miast. Jest w sojuszu z BB. Najbardziej zaprzyjaźnione miasta to:


Historia toczy się dalej... wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Forty Miasta

Główny Fort Mroźnej

Ostatnio forty są zdobywane i przejmowane więc często sytuacja ulega zmianie.